Luchtbrug toch weer verbonden met de Hofbogen

26 February 2025, 10:51 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
LMOFOTO

Het overgebleven stukje luchtbrug van de Couwenburg naar de Hofbogen en de Hofdijk krijgt toch weer een tweede leven. Na de sloop van de geblakerde oude trap als gevolg van een brand naar deze locatie, vinden er nu met nieuwe planken en staanders herstelwerkzaamheden plaats. De verbinding over het spoor die er in afgesloten toestand nog was, wordt nu weer verlengd naar de Hofbogen en met een trap naar de Hofdijk en het Stroveer.

Vanaf vorig jaar juli na de brand leek deze verbinding niet meer terug te keren, omdat ook andere delen van de Luchtsingel als gevolg van verwaarlozing en verloedering werden ontmanteld. Het verhaal van het 'Stadsinitiatief 2012', de Luchtsingel leek hierdoor ten einde. Toch blijken er nu vanuit de politiek, sympathisanten en ontwikkelaars van het eerste initiatief weer plannen om een nieuwe, mogelijk meer duurzame verbinding te gaan creëren.

Belangrijk hier (foto) is dat de voetgangersverbinding over het spoor weer hersteld wordt en dat scheelt een flink stuk omlopen voor met name leerlingen van de scholen in Technikon, gasten van de horeca onder de Hofbogen en werknemers/bezoekers van het Stadsarchief.